Jaký byl Burgerfest 2018?

Letošní Burgerfest jsme si užili do posledních minut spolu s vámi. Náročné přípravy vykoupila jako vždy báječná atmosféra celé akce.

IMG_6142

Chtěli jsme pokořit hranici 300 burgerů a povedlo se nám to už v podvečer. Takže kolik jich sníme příští rok? Určitě jich pár desítek přidáme, aby burger mohli ochutnat i ti, kteří příjdou na večeři.

Soutěžící o Nej burger letos grilovali pod dohledem milovníka vaření Ivana Vodochodského. Předseda poroty spolu s dalšími gurmány hodnotili kvalitu zpracování masa, vzhled i celkové chuťové vyladění burgeru. První cenu letos obhájil Juraj Ilnický, druhé místo Petr Fukala a třetí místo Martin Dvořák. Gratulujeme!

IMG_6111

Ivan Vodochodský během svého vystoupení připravil variaci na burger z vepřového masa. Přihlížející dostali mnoho zajímavých rad, které pomohou při grilování začátečníkům i pokročilým kuchařům. Na závěr mohli posluchači jeho burgery také ochutnat.

Odpoledne zpestřilo vystoupení country tanců, ukázky historických traktorů i Pragovky, která vozila děti po Dobřejovicích. Myslím, že tento zážitek byl pro většinu dětí opravdu unikátní.

Na Burgerfest přijel také motoklub IMRG Indian Praha, který zde zakončil sezónu tzv. Poslední majli.

Rodeo bizon, který byl připraven ke zkrocení od 14:30 se letos pořádně vyřádil. Děti byly statečné a ani pády je neodradily od dalších a dalších pokusů. V závěru se ke krocení dostali i dospělí a s jasnou převahou letos zvítězil Petr Kouba s časem 0,35,92. Gratulace i pytel plný peněz nakonec vítěz rozpustil na baru:-)

Záver akce patřil stejně jako loni country kapele Kuple. S kapelou si zahrálo a zazpívalo i pár dobřejovických, takže o fanoušky nebyla nouze.

Doufáme, že jste se všichni dobře bavili a hlavně dobře najedli. Oživlá náves, plná bavících se lidí se nám líbí.

Těšíme se na vás 26. 9. od 18:00 na Večeru s muzikou ve Spolkovém domě a 19. 10 na Halloweenském halali a dlabání dýní, také ve Spolkovém domě.

Fotogalerie z Burgerfestu je zde.

Vaše MD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEAVE A COMMENT

Moderní Dobřejovice by Jakub Fišer 2014